Дечја недеља – програм активности

ЈА САМ ДЕТЕ, ИМАМ ПЛАН: TОЛЕРАНЦИЈА И ЉУБАВ ЗА СВАКИ ДАН

Разредна настава

Са активностима поводом Дечије недеље кренули смо раније како би и ђаци из целодневне наставе могли да се укључе у све активности.

Понедељак 30.09. „Плесом у школе“

Среда 2.10. цртани филм у Културном центру- „10 живота“

Петак 4.10. „Европско село“

Понедељак 7.10.

Разговори и радионице на тему „ЈА САМ ДЕТЕ, ИМАМ ПЛАН: TОЛЕРАНЦИЈА И ЉУБАВ ЗА СВАКИ ДАН“  у свим одељењима.

У току недеље педагог ће имати радионице на тему „Љубав“ у трећем и четвртом разреду.

Промоција пројекта “Рециклажа није бламажа” прикупљање старе хартије, ПЕТ амбалаже, конзерви и  чепова

Уторак 8. 10.

Спортски дан-занимљиви полигони

Среда 9. 10.

Поклонимо играчку (деца доносе играчке за своје другаре).

Четвртак 10. 10.

Ја и моја учитељица

Ученици седмих и осмих разреда који ће у договору са учитељицом доћи на одређене часове у разредну наставу код трећих и четвртих разреда.

Први и други разред  ће на грађанском васпитању цртати и наставити разговоре на тему овогодишње Дечије недеље.

Петак 11. 10.

Пријем првака у Дечији савез уз пригодан програм.

Завршетак акције рециклаже хартије.

Предметна настава

ПОНЕДЕЉАК Дечја недеља ће бити обележена у духу заштите, унапређења и промоције свих дечијих права

-Најава свих догађаја у току дечије недеље путем сајта и друштвених мрежа, паноа и постера

ПРОМОЦИЈА пројекта “Рециклажа није бламажа” прикупљање старе хартије, ПЕТ амбалаже, конзерви и  чепова-велики одмор

-Почетак акције ПОКЛОН ЗА ТАЈНОГ ПРИЈАТЕЉА (1.час)

Задужени ученици-Ученички парламент и наставница Ј. Бибин

Радионица-Оптимизам-за ученике петих и шестих разреда-у терминима ЧОС-а психолог школе Ј.М.Радишић

УТОРАК –дебате и радионице

-Такмичење у креирању модела од папира-ОРИГАМИ

Задужени наставници: Ј. Гојсовић, М. Кравар, Д. Станков (3.час)

Пријаве у понедељак  код наведених наставника

„Од бајки до кликова: Како медији обликују дечији свет“

Дебате-Ученичких парламената из читаве Србије  о важ­ности повезивања генерација за унапређење друштвене добро­бити.  (Ј.Бибин)

СРЕДАјезичке игрице и занимације-(брзалице)

-У договору са предметним наставницима одржаће се такмичење у говорним вештинама из: српског, енглеског, немачког, мађарског језика-током 4.часа

Задужени наставници: наставнице српског језика, М. Бачулов, С. Илић, Г. Товизи

Пријаве понедељак и уторак код наведених наставника

ЧЕТВРТАК– Ја и моја учитељица

Учествују ученици седмих и осмих разреда који ће у договору са учитељицом доћи на одређене часове у разредну наставу током поподнева

Организатори: УП, учитељице трећих и четвртих разреда, наставница Ј. Бибин

Завршетак акције ТАЈНИ ПРИЈАТЕЉ (поклони се дају за време великог одмора)

Задужени ученици: УП

ПЕТАК

Завршетак акције рециклаже-постављање контејнера 8:00-акција траје до 15:00

Задужени ученици: УП и наставница Ј.Бибин

СПОРСТКИ ДАН  од 09:00-12:00– Организовање Дана пешачења у циљу подстицања  разу­мевања важности толеранције, тимског духа и фер-плеја кроз спорт и рекреацију. Деца ће имати прилику да кроз организовани догађај пешачења у коме сви подједнако учествују прикажу како спорт и рекре­ација нису само такмичарске дисциплине, већ могу да нас уједине, повежу и учине бољим и солидарнијим особама.

Напомена: У случају лошег времена акција пешачења се одлаже а сви ученици и наставници остају у школи по редовном распореду

Током целе Дечје недеље ученици представници УП ће пуштати музику са разгласа током великог одмора

Задужени ученици: УП и наставници И. Јакшић, Н. Бањац

План направили ученици чланови Ученичког парламента и наставница Јелена Бибин.